ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

РАЗЛИКАТА МЕЖДУ 10-ТЕ ЗАПОВЕДИ И ЦЕРЕМОНИАЛНИТЕ ЗАКОНИ!

2 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

ЦЕРЕМОНИАЛНИТЕ ЗАКОНИ!

“И като изличи противния нам в постановленията Му закон, който бе враждебен нам, махна го отсред и го прикова на кръста”.(Колосяни 2:14-17).


Най напред – може ли да се прикове камък?
А Церемониалния закон бе написан на хартия.
След Десетте Божии Заповеди, Бог дава на Еврейския народ Наредби и Постановления за храни, за празници,за робите и бедните, за свещениците, военни закони различни постановления и правила, те са описани във - (Второзаконие 12 и 21 глави).

Тези закони и постановления са написани от Моисей!? Докато Десетте Божии Заповеди са изговорени и написани лично от Самият БОГ на камък - символ на ВЕЧНОСТ!



Има разлика нали?

“А когато, Моисей написа думите на този закон до край, тогава Моисей заповяда на левитите, които носеха ковчега с Плочите на Господния Завет: “Вземете тази Книга на закона, и я сложете КРАЙ ковчега на Завета на Господа, вашият БОГ; и там ще бъде за свидетелство Против тебе.”(Второзаконие 31:24-26).


Забележете! Този закон е написан не на Камък, а на хартия? И е поставен не вътре в ковчега до Плочите с Десетте Заповеди, а е поставен извън Ковчега на Завета който Бог сключи с Израил!

Това говори за неговото временно значение,и след като Исус идва, той вече не е валиден! За какво мислите, че говори апостол Павел? За Десетте Заповеди или за Церемониалните съботи...???

За Церемониалните жертвени закони, които са враждебни нам и ги прикова на кръста.
Били ли са приковани на кръста Десетте Заповеди? Не! Можем ли да нарушаваме останалите девет заповеди? Не!


Стих 16: “И тъй, никой да не ви осъжда за това, което ядете или пиете или за нещо относно някой празник или новомесечие или събота.”


Има ли в 10-те Заповеди нещо свързано с ядене и пиене? Не!
Освен това в превода на нашите Библии думата “събота” не е преведена правилно, в гръцкият текст е - “съботИ”. Евреите имали няколко годишни съботи. Пасхата била една от тях; а също и Йонкипур, празникът Шатроразпъване, празникът на Тръбите. Всички те били годишни съботи - “Церемониални съботи”.

Виж – Числа 28:1–29. 1Летописи 23:31. 2Летописи 2:4, 8:12,13, 31:3. Неемия 10:33. Езекил 45:17. Осия 2:11. Става дума за Годишни празнични съботи, в които са принасяли жертви!


Трябва ли новозаветните християни да спазват еврейските Церемониални съботи? НЕ! Те са приковани на кръста. Трябва ли все още да спазваме Съботата от Десетте Заповеди? ДА!


Защото, Сам Исус спазваше Съботата!

“И дойде в Назарет, дето беше отхранен,
и по обичая Си, влезе в синагогата един Съботен ден и стана да чете.” (Лука 4:16).

“И дойдоха в Кепернаум, и незабавно в Съботата Исус влезе в синагогата и започна да Поучава.” (Марк 1:21).

“Но по лесно е, Небето и Земята да преминат,
отколкото една чертица от Закона да отпадне.“
(Лука 16:17).


“Ако Пазите Моите Заповеди, ще Стоите в Любовта Ми. Както и Аз Опазих Заповедите, на Своя Отец, и Стоя в Неговата Любов.” (Йоан 15:10).


Апостол Павел също спазваше съботата!

“И по обичая си Павел влезе при тях, и три Съботи подред, разискваше с тях от Писанията.” (Деяния 17:2).

“И всяка Събота той разискваше в синагогата с юдеи и гърци и се стараеше да ги убеждава.” (Деяния 18:4).



Павел категорично заявява, че 10-те Заповеди не са отменени и трябва да се спазват, чрез ВЯРА!

“Тогава чрез вяра отменяме ли закона? ДА НЕ БЪДЕ!
Но утвърждаваме закона.” (Римляни 3:31).


Божието Слово е категорично и казва така:

“Който казва: Познавам Го, а Заповедите Му,
НЕ ПАЗИ; Лъжец е, и Истината не е в него."(1Йоан 2:4).


www.facebook.com/groups/108834815831047/

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

aleksa

aleksa

С една дума, все още десетте Божии заповеди са за изпълнение .Понеже сам Исус каза, че ни йота ( точка ) няма да падне от закона( декалога ,който ТОЙ написа с неговия пръст) до де не преминат небе и Земя .
Така ,че редно е християните да се замислят дали спазват тия заповеди или шикалкавят .
Бог с нас .

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Според мен е точно така .Десетте заповеди са неотменими ! Има обаче огромна разлика в начина на изпълнението на закона преди Христос и след Христос .Ако желаеш можем да пишем по тая тема ?

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

aleksa

aleksa

За съжаление, в много църкви се проповядва, че тия заповеди заедно с церемониалния закон са отпаднали вече .Имало само две :

1. Да възлюбиш Бога

2. Да възлюбиш ближният си като себе си.

Обаче ако попиташ -как да възлюбя ближния и Бога ? по какви критерии ще се разбере, че съм ги възлюбил ? Не могат да отговорят или се затрудняват
Ето поради тая причина ,Исус каза ясно ,че Декалога няма да отпадне ,защото точно там с първите четири заповеди се показва как, по кой начин и с кои действия възлюбваме Бога, а с останалите шест заповеди се показва как е редно, с кои действия възлюбваме ближния си.

В първо Йоаново послание пише следното ( перефразирам)
Ето що е любов към Бога -да пазим неговите заповеди !

Кои са те? Ами тия десет -написани с Неговият пръст на плочите.

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Да и аз много се чудя на вярващи които повтарят двете заповеди потвърдени от Христос пък отричат десетте потвърдени от Йехова , като не си дават сметка , че по тоя начин конфронтират Бащата и Сина . Като че ли Йехова е сгрешил с десетте заповеди , но Исус е поправил грешката му като ги е затрил пък е оставил само две , за да поправи грешката на Баща си . Ей това вече е пълна тъмнина .
На тези които отричат декадата бих задал въпроса , как ще изпълнят заповедта да обичат ближния си , ако не изпълнят заповедта :

Изход 20:17 Не пожелавай къщата на ближния си, не пожелавай жената на ближния си, нито слугата му, нито слугинята му, нито вола му, нито осела му, нито какво да е нещо, което е на ближния ти. написа:
.

Аз бих искал да разгледаме друг въпрос обаче относно заповедите свързан с :
Еремия 31:33 Но ето заветът, Който ще направя с Израилевия дом След ония дни, казва Господ: Ще положа закона Си във вътрешностите им, И ще го напиша в сърцата им; Аз ще бъда техен Бог, И те ще бъдат Мои люде; написа:

Затова обаче ще пиша довечера , сега отивам на служба !

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |