ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Мойсеевият закон - за или против

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Моисеевият закон , не е нито на Моисей , нито на Юда , нито на Израел , но е продиктувам лично от Йехова , бащата на Христос и бих казал че това е универсален закон , чиито заповеди са дадени не за да ограничават или потискат хората , а за да ги пазят и възпитават в божествен морал и Святост .

Има правила и наредби който са само за евреите , защото са свързани със свещеничеството , скинията , храма и жертвите , има правила които са свързани с възпитанието и морала , които са универсални и неотменяеми за всички народи , защото те ни показват пътя към духовната и физическа чистота , които пък са пътя към Божието царство .

Ако един човек , е приел Христос в сърцето си , значи е приел и Неговият Баща , който е оня същият Бог диктувал закона на Моисей на планината и който в нашето безумно време , което е стигнало своят апогей на блудство и поквара нарича сатана , понеже правдата на това поколение не надминава в нищо правдата на тия които викаха в един глас Слава на месията и на другият ден викаха още по силно разпни го .

Делата на хората станаха много , много мръсни и хората толкова много обикнаха тъмнината , че вече им е непосилно да се разделят с нея , защото ако отидат на светло делата им ще станат явни на всички .
Затова мразят закона на Бога и изопачават писанията , защото знаят , че закона на Бога е безкомпромисен и безпристрастен .


Йоан 3:19 И ето какво е осъждението: Светлината дойде на света и човеците обикнаха тъмнината повече от Светлината, защото делата им бяха зли.


И сега понеже синът на Бога , понесе на кръста беззаконията ни и стана проклет без да се намери никакъв грях в Него , тия същите си мислят , че старозаветният Бог е заспал дълбок зимен сън и е оставил всичко на самотек . Горко на такива които уж приемат Сина пък отхвърлят Бащата , и понеже не познават писанията хулят наред , неща които съвсем не им са ясни и дебнат в засада да хванат неукрепнали във вярата души .


2 Петрово 2:12 Тези обаче, като животни без разум създания, по естеството си родени да бъдат ловени и изтребвани, хулят за неща, които не знаят, и ще погинат в своя разврат,
1 Петрово 4:4 Затова те се и чудят, и ви хулят за това, че не тичате с тях в същата крайност на разврата;




7. И както стана в Ноевите дни, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.
38. Защото както и в онези дни преди потопа ядяха и пиеха, женеха се и се омъжваха, до деня, когато Ной влезе в ковчега,
39. и не усетиха, докато дойде потопът и завлече всички, така ще бъде и пришествието на Човешкия Син.

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Цитат(Никодим @ 19/06/2012, 13:55) *
Тук някои ни обясняват че трябва да се пази всичко от закона, не е по желание, а ти ми казваш едно било за евреите, друго отпаднало, трето еди какво си.
И в нашата църква казват че трябва да се пази Божият закон, но например ако вземем съботата за която стана дума и в в този форум пастора казва че ако не можем да почиваме в деня който наричаме събота да си имаме който ден е възможно от седмицата и да почиваме един от шест дена и така да пазим съботата, но за еврейските новолуния и съботи и календари които имат други месеци и са различни от нашия нищо не казва.

Но аз чета че празници и съботи са били сянка.Така че след Христос не виждам как буквално може да се пази закона.Ти как го пазиш и кои части от него?
Още преди щях да те питам когато пак си помисли че съм против закона.

А какво мислиш християнството може ли да е нещо отделно от юдаизма или е истинско само ако е подчинено на равините?


Не Никодиме не съм помислил ,че си против закона .

Не е нещо невъзможно това за което говоря , а напротив това е самата истина . Например Христос не отхвърля синедриона като действащ орган , макар че именно Синедриона на практика го осъди на смърт .



Матей 5:22 А пък Аз ви казвам, че всеки, който се гневи на брат си без причина, ще бъде виновен пред съда; и който каже на брат си Рака, ще бъде виновен пред Синедриона; а който му каже: Бунтовни безумецо, ще бъде виновен за огнения пъкъл.

Което ще рече , че правилата които е дал Бог не са ненужни , но хората които трябва да ги прилагат са покварени и не ги употребяват справедливо . И тази поквара е навлязла в Израел и Юда още по време на Царете , които с охота приемаха идолите на своите държанки и кадяха по хълмовете на техните богове . Ако закона трябваше да се прилага стриктно , то повечето царе трябваше да бъдат убити , което ще рече , че покварата е навлязла дори между свещено действащите които би трябвало да прилагат закона безпристрастно . Само че е трудно да се противопоставиш на безумен цар , с огромна власт и многобройна войска , ако нямаш авторитета , силата и властта от Бога въпреки , че си свещеник , още повече ако ти самият си затънал в грях
И така според мен се е зародила религията , именно след като Царете са се отделили като отделна държавна институция от църквата . И това е удобна маневра , защото така хем могат да живеят разкошно в грях , без проблеми , хем държат народа в покорство чрез църквата , като те самите се наричат божии помазаници и наместници на Бога .
Тая отвратителна лъжа се използва до днес .


В следващият Пост ще ти пиша какво според мен трябва да се пази от закона .

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Тук някои ни обясняват че трябва да се пази всичко от закона, не е по желание, а ти ми казваш едно било за евреите, друго отпаднало, трето еди какво си.
И в нашата църква казват че трябва да се пази Божият закон, но например ако вземем съботата за която стана дума и в в този форум пастора казва че ако не можем да почиваме в деня който наричаме събота да си имаме който ден е възможно от седмицата и да почиваме един от шест дена и така да пазим съботата, но за еврейските новолуния и съботи и календари които имат други месеци и са различни от нашия нищо не казва.

Но аз чета че празници и съботи са били сянка.Така че след Христос не виждам как буквално може да се пази закона.Ти как го пазиш и кои части от него?
Още преди щях да те питам когато пак си помисли че съм против закона.

А какво мислиш християнството може ли да е нещо отделно от юдаизма или е истинско само ако е подчинено на равините?

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Относно закона , няма как да няма заповеди които важат само за евреите , тъй като те са избрани за свещенослужители на Бога . Там е била скинията , там е бил Храма , там са се принасяли жертви .

Цитат
Изход 19:6 и вие ще Ми бъдете царство от свещеници и свят народ. Тези са думите, които трябва да кажеш на израелтяните.

Цитат
38. Тези, които ще поставят шатрите си пред лицето на скинията към изток, пред шатъра за срещане към изгрев слънце, да бъдат Моисей и Аарон и синовете му, които да имат грижа за светилището, т. е. грижа за израелтяните; а чужденец, който би се приближил, да бъде умъртвен.

Това е изборът на Бога , за свещенодействие , но за да си свещеник първо трябва да се осветиш , за да можеш свещенодействаш , затова Аароновите синове са се освещавали седем дни .

Цитат
33. И да не излизате от входа на шатъра за срещане в продължение на седем дни, преди да са се изпълнили дните на посвещението ви; защото през тези седем дни ще става посвещаването ви.
34. Както Господ заповяда да се върши, така и е било извършено днес, за да стане умилостивение за вас.
35. През тези седем дни да седите при входа на шатъра за срещане, денем и нощем, за да пазите Господните предписания, за да не умрете; защото така ми беше заповядано.
36. И Аарон и синовете му извършиха всичко, което Господ заповяда чрез Моисей.


Колкото до моралният закон , десетте писани наредби според мен , са концентрата на закона . Има други правила които са пригодени за живота в тогавашното общество , но имат съвременни аналогии и могат да се прилагат и в наше време .

Някои от смъртните заповеди според мен , са отложени до времето на съда , поради Божията милост и жертвата на Христос който е вече първосвещеник в небесната скиния и в чиято ръка е съда .
Цитат
Йоан 3:35 Отец обича Сина и е предал всичко в Неговата ръка.



Той дава шанс на грешника да се покае и да коригира живота си , но е и не по малко безкомпромисен за ония който злоупотребяват с дадената им благодат .
Други правила важат с пълна сила както наказанието за умишлено убийство или лъжесвидетелстване .

От празниците трябва да се пази пасха , защото тя символизира не само извеждането на Израел от Египет , но и жертвата на Христос който стана пасха за всички чиито порти на сърцето са белязани с Христовата кръв и всъщност това е Господната вечеря .

Също и празника на жътвата които има аналогия според мен трябва да се пази .

Цитат
Три пъти в годината да празнуваш празници, посветени на Мене.
15. Да пазиш празника на безквасните хлябове; седем дни да ядеш безквасни хлябове, както съм ти заповядал, на определеното време в месец Авив, защото в него си излязъл от Египет; и никой да не се яви пред Мене с празни ръце;
16. и празника на жътвата, на първите плодове от труда ти, на това, което си посял в нивата; и празника на беритбата в края на годината, когато прибираш плодовете си от нивата.
17. Три пъти в годината всичките израелтяни от мъжки пол да се явяват пред Господа Йехова.



Най важното обаче за да се прилага всичко това , трябва да има поставени от Бога хора за да прилагат нещата според писанията , така като Бог иска.

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

5Мойсеевият закон - за или против Empty Цитат на Никодим Пет Юни 22, 2012 1:10 am

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Да изброил си това което смяташ че е важно.Но вече срещнах различни мнеия.За теб изброените наеща са важни за пазене, друг смята че само десетте заповеди трябва да се пазят, трети че нищо от закона не трябва да се пропуска, четвърти че трябва да се пази каквото можем и колкото можем.

Някои неща се празнуват само в Ерусалим в храма, нещата около празниците се извършват само от Аароновото потомство и левитите.Старозаветното поклонение е свързано с определена нация на мястото където ги е настанил Бог.

Всички светии са наречени царско свещенство в посланията.Бог е нашия храм, тялото Христово.Които са вградени в този духовен храм са свещеници на Бога.Ако вземаме цитати само от петте Моисееви книги защитниците на идеята да се пази Моисеевия закон ще се окажат прави.Но те не вземат под внимание обясненията на апостолите в евангелията и посланията.Там е предадена духовната същност на нещата.Новата реалност в Христос.Мисля че това се пропуска.

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Много от посланията на апостолите са съобразени с еврейската общност , тъй като те като наследници на пророците вместо да приемат Месията , поради писанията който са излезли от тях , за тях се оказа най трудно да прозрат божията истина , именно , че писанията се изпълняват в Христос .
Цитат
Йоан 1:45 Филип намери Натанаил и му каза: Намерихме Онзи, за Когото писа Моисей в закона и за Когото писаха пророците, Исус, Йосифовия син, Който е от Назарет.

Една от причините поради който още не приемат Христос са делата от Закона . Евреите все още мислят , че чрез дела по закона ще придобият спасение и вечен живот и още не могат да проумеят , че на Бог му трябваше жертва , достатъчно свята за примири човечеството със Себе си .
Именно за това Павел в Римляни и Галатяни едва ли не критикува делата по закона , но мотива на критиката е точно , че спасението идва единствено чрез вяра в това което стори Христос за нас , защото и целият закон да изпълниш , което лично на мен ми се струва невъзможно , а не приемеш Христос , нямаш спасение .

Затова не делата по закона са лоши в случая , а неприемането на Христос. Няма как да се очистим без вяра в Христос , но и дела по закона и тия двете вървят ръка за ръка , защото ако си приел Христос ще изпълняваш неговите заповеди , а неговите заповеди са почти същите като в закона , само че казани по друг по приемлив начин .
Именно затова се казва в словото ,че любовта изпълнява закона .

Така много от вярващите залитат в лъжливи крайности като противопоставят благодатта идваща , чрез Христос и Закона , което не е вярно защото Христос не против Божия закон , но знае , че на хората им е твърде трудно да го изпълняват поради плътта .

Цитат
Матей 5:18 Защото истина ви казвам: Докато премине небето и земята, нито една йота, нито една чертица от закона няма да премине, докато всичко не се сбъдне.


Цитат
Лука 16:31 И той му каза: Ако не слушат Моисей и пророците, то и от мъртвите да възкръсне някой, пак няма да се убедят.

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

7Мойсеевият закон - за или против Empty Цитат на Никодим Пет Юни 22, 2012 1:14 am

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Съгласен съм с теб.По принцип е така, но днес никой не спазва закона до последната точка както е записан.Вземат се някои неща които не пречат на съвременните условия и ценности.Но я да видим например ако трябва да се изпълни убиване с камъни според закона колко от вярващите са готови да хвърлят камък дори и да не са първи.Обикновено накрая смачкват главата с по-голям камък.
Кой практикува днес наказанията които закона изискава при случаи на прелюбодейства, кражби и т.н.?

Нали е писано че служението на буквата което е станало със слава преминало в служение на духа.
Цитат
2 кор. 3
6 Който ни и направи способни като служители на един нов завет, - не на буквата, но на духа; защото буквата убива, а духът оживотворява.
7 Но, ако служението на онова, което докарва смърт, написано с букви, издълбани на камък, стана с такава слава, щото израилтяните не можеха да гледат Моисея в лице, поради блясъка на лицето му, който впрочем преминаваше,
8 как не ще бъде служението на духа с по-голяма слава?

11 Защото, ако това, което преминаваше, бе със слава, то много по-славно е трайното.
Покривалото на Моисей после скривало преминаващия блясък на лицето му, което Павел използва като притча за да покаже превъзходството на новозаветното служение.

Желанието да съдиш вярата на другите и да господстваш над нея е станало причина да бъде убит Исус.Ако Той дойде и днес онези които се смятат за божествените авторитети на тази земя ще Го убият ако видят че всички тръгват след Него.
Такива хора са сухи юристи и само членове и алинеи има в главите им.Прецеждат комара, а камилата поглъщат и обичат първите места и да са учители и съдии.

За мен Моисеевия закон е за опредлна нация и време и е отговарял на тогавашните нужди.Можем по принци да се поучим от него и да ползваме някои принципни положения в съвременните закони.
Който е в хармония с Бога усеща в духа си истината и следва любовта.
Цитат
17 А Господ е Духът; и гдето е Господният Дух, там е свобода,
18 А ние всички, с открито лице, като в огледало, гледайки Господната слава, се преобразяваме в същия образ, от слава в слава, както от Духа

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Никодиме не се вземат само ония правила от закона които могат да бъдат пригодени в днешно време , а се вземат ония правила които ни водят към духовна и физическа чистота и са безкрайно необходими за нашето освещение .

Не напразно ти писах , че закона не е на човек, но на Бог и когато ние отменяме божият справедлив съд за да поставим нашия , все едно отхвърляме божията воля за да наложим нашата , понеже смятаме , че Бог е сгрешил и ние коригираме грешката му , а това си е чисто безумие .

Правилата на Бог ни се виждат строги и безкомпромисни , не защото Бог е жесток тиранин който иска да властва със сила над творенията си , а защото грехът е навлязъл твърде надълбоко в сърцата на хората и хората са свикнали да остават безнаказани за греховете , а това се нарича толериране на греха . Там където грехът не се наказва , нормално е да се преумножава . Затова е необходим закона , първо да го изяви и после да го накаже , защото ако закона не казва , че краденето е грях , то кражбата щеше да е нормална професия като всички останали .

Убиването не е свързано с безконтролно отнемане на човешки живот , а трябва да се докаже че човека е бил виновен и напълно заслужено получава възмездие за своите дела .
Народите който Бог е избил чрез ръката на израилтяните , са се превърнали почти в животни , поради липсата на закон . Те не са били общество , а са били стадо или глутница , избягали са от всичко човешко . Законът при тях е бил разврата и блудството в най сатанизираната му форма . Много от нас си мислят как е възможно това . Аз мисля , че не само е възможно , но тава е самата истина , защото всеки грях е отворена врата за демонични сили , които преобразяват човека до неузнаваемост , без той да осъзнава какво се случва с него .

Нека си зададем въпроса къде са днес всичките тия паднали ангели барабар със сатана и какво правят . Те също имат закони и знаят , че там където има грях вратата е отворена .

Скоро говорих с мисионер в Колумбия , който е служил в древно канибалско племе чието име е било - Не човеци , но след като са приели Христос е променено в - Човеци . Жестоки и нечовешки закони в който яденето на човешка плът е свободен закон . Нека се представим един континент пълен с канибали , това не е ли апогей в човешкото падение.


Ако един човек е убил или е излъгал в съда и е съсипал нечии живот и е можело чрез неговата лъжа човек да остане до края на живота си несправедливо в затвора , какво заслужава ?
Ако един мъж и една жена прелюбодействат зад гърба на своите съпрузи и деца , ако деца тормозят възрастните си родители за пари и имоти , ако крадци са ограбили дългогодишните спестявания на честен и трудолюбив човек , всички тия какво заслужават, награда ?

Всеки който върши престъпление трябва да си получава заслуженото , за да се научи да мисли преди да прави нещо и за назидание на всички останали .
Всеки който убива ще бъде убит , всеки който краде ще връща с лихва това което е взел , всеки които прелюбодейства ще гори в огненото езеро .

Е тоя съд не е ли справедлив и това всъщност е на практика Божият закон , който днес хората не приемат поради , забележете факта , че им се вижда нехуманен , пък им се вижда хуманно всеки да цвили подир жената и децата на съседа и с лист и химикал да обричаш цели народи на гладна смърт.

Именно това е Фарисейската правда , която е пълна противоположност на Божият закон , затова Христос каза на народа .

Цитат
Матей 23:3 Затова всичко, което ви заръчат, правете и пазете, но според делата им не постъпвайте; понеже говорят, а не вършат.

Днес в църквите Фарисейщината е мутирала в многообразни , религиозни форми и е омагьосала умовете на тълпата с розови евангелия и обещания за благополучие , съживление и просперитет , като е лишила Библията от закон поради неразбиране на писанията и лицемерщина .

И това тръгва от същите ония които измислиха Сух режим , за да трупат милиарди и после измислиха и Електрически стол за да контролират бизнеса , а днес се бият в гърдите , че техните закони са най човешки и най хуманни .
Днес тия същите се наричат омиротворители на света , а не спират да създават военни конфликти и да банкрутират цели държави под скромното лого Демокрация и Хуманност в целият свят , а те са същите ония фарисей който поглъщат камилата , а прецеждат комара .

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |