ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Какво е "дух в човека"?

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Какво е "дух в човека"? Empty Какво е "дух в човека"? Съб Авг 18, 2012 10:23 pm

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Какво е "дух в човека"?
Няколко стихове в Библията се говори за духа на човека, който е описан много по-различно от това, което много религии предвиждат като безсмъртна душа. Какъв е този дух в човека?

Отговор:

Каква е разликата между мозъка на животното и човешкия мозък с подобни размери? Науката не е в състояние да обясни огромната разлика в мисленето на способността между мозъка на животното и на човешкия ум. Но Библията говори за духовен Бог компонент дава на всеки човек (Захария 12:01
). Библията учи, че този дух в човека се придава аспекти на човешкия ум, включително самостоятелно съзнание, интелект, креативност, индивидуалност и темперамент-всичко, което дава възможност на човешките постижения и знания на истинско духовно разбиране (1 Коринтяни 2:11
).

Еклисиаст 12:7
споменава този дух, заявявайки, че духът на човека се връща към Бога при смъртта. Някои погрешно тълкуват това като препратка към праведни души, които отиват на небето. Контекстът обаче показва, това тълкуване не е наред. За едно нещо, той казва, че духът на всеки, който умира, а не само на праведните, се връща към Бога, Който го е дал. Предходните стихове говорят на стареене и смърт, се вземат техните натурални Разбира се във всеки човек.

Тъй като нашата книжка Какво се случва след смъртта? обяснява, Павел пише, че праведните мъртви чакането в гробовете си до възкресението (1 Солунци 4:14-18





). И тъй като Христос идва на земята, за да царува, възкресените светии ще бъде на земята. Раят не е на наградата на християните. (Виж също и нашата брошура Рая и Ада: Какво казва Библията наистина учиш?)

Този стих на Еклесиаст 12 е част от заключението на глава. В своята цялост, стих гласи: "Тогава прах ще се върне на земята, както е било и духа ще се върне към Бога, Който го е дал." След смъртта на човешкото тяло се разлага в пръстта, от който е създаден и дух в човека се връща към Бога.

Каква е дух в човека? Дали е за самия човек? Ако това е така, Еклисиаст 12:07
няма смисъл. Той ясно казва, че тялото се разлага. Е духът в човека безсмъртна душа? Голяма част от основните течения на Християнството е приела идеята за безсмъртна душа от древната езическа религия, то не се преподава в Писанието.

Защо духа завръщане на човека към Бога при смъртта? Помислете как Бог ще възкреси мъртвите. Той не просто ще постави живота обратно в мъртви тела. Защото, дори ако тялото остава непокътнат при смърт, тя в крайна сметка ще се разложи, точно както Еклисиаст 12:7
заяви. Това означава, че органите на повечето хора няма да престанат да съществуват от времето на възкресения.

Възможно е, следователно, че духът в човека служи като постоянен запис на всяко човешко същество, чрез което Бог ще го възкреси или в определеното време (1 Коринтяни 15:23
). Чрез аналогия, това е възможно да се пресъздаде разрушена сграда, ако някой има чертежи на оригинала. По същия начин, Бог е в състояние да пресъздаде лице от данните, съхранени в дух в човека.

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |