ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Защо се крият циганите , че са цигани ?

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Исая 58:7 Не е ли да разделяш хляба си с гладния
и да въвеждаш в дома си сиромаси без покрив?
Когато видиш голия, да го обличаш,
и да не се криеш от своите еднокръвни?

Братя и сестри , скъпи читатели , забелязвам , че все повече цигани в църквите крият своята етническа принадлежност и ги е срам да се нарекат цигани .
Повечето от тях са по умни и интелигентни , завършили средно или висше образование , някои от тях са на отговорни , високи постове в църквата или в обществото но се изчервяват и започват да треперят само при споменаването на думата циганин . Цигани има във всички прослойки на обществото , можем да ги срещнем както ровещи по варелите за смет така и в народното събрание . Забелязъл съм също , че това е проблем повече на интегрираните цигани . Тези които са успели да напуснат циганските гета и са устроени в български квартали . Те изглеждат добре , обличат се добре , говорят добре български език , но изпитват панически ужас когато някой ги нарече цигани .
Такива цигани когато ги попиташ какви са по народност , те казват българи и го казват не поради промененото самосъзнание , а от срам и от страх , да не би да бъдат отхвърлени от обществото . Турските цигани пък казват, ние сме турци , но и те се срамуват от това , че са цигани .

Да наистина думата циганин е станала нарицателна в българският език , и ако кажа , че е много приятно да си циганин в България ще излъжа , но не е ли още по гадно човек да се срамува от това какъв го е направил Бог .
Ако Бог те е създал циганин ти защо не се бориш да докажеш на другите , че циганите не са трето качество хора , БЕЗ ДА СЕ КРИЕШ . Знаеш добре , че Бог не гледа на лице , нито на етнос , но тогава защо се криеш от своите еднокръвни .
Ако Бог е решил точно чрез теб да промени нещо в циганското общество , то защо бягаш от отговорност. Ако Бог те е издигнал и те е поставил по нависко за да направиш нещо за циганите , ти защо се срамуваш от произхода си .
Мислиш ли , че Бог няма да счете твоето малодушие и страх , за грях .

О НЕРАЗУМНИ ЦИГАНИНО ОТ КАКВО ТЕ Е СТРАХ И СРАМ ДА СЕ НАРЕЧЕШ ЦИГАНИН. Мислиш ли , че найстина можеш да избягаш от себе си ?

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |