ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Гаранция за Спасение

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Гаранция за Спасение  Empty Гаранция за Спасение Сря Юни 06, 2012 10:08 pm

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Четенето на Библията само по себе си не е гаранция , че ще бъдеш изпълнен със силата на Светият Дух , нито пък слушането на Божието слово в храма ти гарантира изпълване с Духа .
Ако ти четеш или слушаш словото , но умът ти или обстоятелствата в живота ти не са назрели за познаването на Бога , няма начин да бъдеш изпълнен с Духът на Бога .

Много хора са чели библията днес и много хора са преживели чудесата и думите на Христос лично , но въпреки всичко не са го приели .

Тук притчата за сеяча (Матей13) е прекрасен пример за това кое е условието за успеха .

8. А други паднаха на добрата земя и дадоха плод - кое стократно, кое шестдесет, кое тридесет.
9. Който има уши да слуша, нека слуша.

Предполагам , че между слушащите всички са имали плътски уши и всички са чули думите на Христос , но малко са били тези които са разбирали вложеният смисъл на думите и истински са разбирали какво всъщност иска да каже Христос .
Има и нещо друго , сам Христос се аргументираше с писанията .



Матей 21:42 Исус им каза: Никога ли не сте чели в Писанията тези думи:
"Камъкът, който отхвърлиха зидарите,
Той стана глава на ъгъла.
От Господа е това.
И чудно е в нашите очи"?

Матей 22:29 А Исус им отговори: Заблуждавате се, като не знаете Писанията, нито Божията сила.

Матей 26:54 Но тогава как биха се сбъднали Писанията, според които трябва да стане така?

Матей 26:56 Но всичко това стана, за да се сбъднат Писанията на пророците. Тогава всички ученици Го оставиха и се разбягаха.

Марко 12:24 Исус им каза: Не затова ли се заблуждавате, понеже не знаете Писанията, нито Божията сила?

Марко 14:49 Всеки ден бях при вас и поучавах в храма, и не Ме хванахте; но това стана, за да се сбъднат Писанията.

Лука 24:32 И разискваха помежду си: Не гореше ли в нас сърцето ни, когато ни говореше по пътя и когато ни тълкуваше Писанията?

Лука 24:45 Тогава им отвори ума, за да разберат Писанията.

Йоан 5:39 Вие изследвате Писанията, понеже мислите, че в тях имате вечен живот и те са, които свидетелстват за Мен,

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |