ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Превъплъщението, Христос и Йехова една и съща личност ли са ?

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Днес много християни в почти целият католико - ,,православен'' свят вярват , че Христос е слезлият от небето Бог Йехова от старият завет . Когато аз чета обаче новият завет се уверявам , че Христос ясно и категорично се разграничава като личност от старозаветният Бог , като го поставя над себе си , като свой Баща .

Днес християнството се крепи на доктрината за Божието триединство , като се има в предвид че това са проявленията на една и съща божествена личност , по различно време от съществуването на човечеството като такова .

Това е впрегнало християнските общности в непреодолими доктринални спорове и ги е накъсало на стотици парчета .

И до днес обаче не е ясно за много от вярващите - кой е Бог и какво е Бог ?

Темата за божието триединство е толкова омазана и библейски неиздържана , че самите вярващите в триединството , не могат да определят точно в какво вярват и почти винаги се измъкват с това , че Бог не може да се опише с думи . Истината според мен обаче е друга , че те не познават Бога и словото му и не знаят в какво вярват .

Искам да разгледаме няколко стиха , който според мен хвърлят светлина , относно личностите на Христос и Йехова .


Йов 1:6
А един ден, като дойдоха Божиите синове да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана.

Йов 2:1 И пак един ден, като дойдоха Божиите синове, за да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана да се представи пред Господа.



Тук виждаме сатана като божии син който се явява да се представи пред Йехова и виждаме също неоспоримата власт на Всемогъщият , на когото са покорени ангели , власти и сили .

После виждаме , че сатана действа против Йов , но само с разрешението на Бога и то точно колкото му е позволено .



Йов 1:12 Господ каза на Сатана: Ето, в твоята ръка е всичко, което има той; само на него да не сложиш ръка. Тогава Сатана излезе от присъствието на Господа.



Сега нека се насочим към случката в пустинята , когато сатана изкушава Христос .



8. Пак Го заведе дяволът на една много висока планина, показа Му всички царства на света и тяхната слава и Му каза:
9. Всичко това ще Ти дам, ако паднеш да ми се поклониш.
10. Тогава Исус му каза: Махни се, Сатана, защото е писано: "На Господа, твоя Бог, да се покланяш и само на Него да служиш."
(Матей 4)



Ако Христос и Йехова са една и съща личност , как мислите , защо сатана ще предава някаква власт на Бога пред когото се представя по напред в Йов 2 , след като самият Йехова му я е дал .

Как бих могъл да дам нещо на някой , ако това нещо по право е негово и той има значително по голяма власт от мен ?

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |