ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

СЪСТОЯНИЕТО НА МЪРТВИТЕ

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1СЪСТОЯНИЕТО НА МЪРТВИТЕ  Empty СЪСТОЯНИЕТО НА МЪРТВИТЕ Нед Фев 23, 2014 9:47 am

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

РАЗЛИЧНИ ВЪЗГЛЕДИ:

1.ЗАДГРОБЕН ЖИВОТ – СЛЕД СМЪРТТА, ДУШАТА ВЕДНАГА ОТИВА ИЛИ В АДА, ИЛИ В РАЯ.
2. ПРЕРАЖДАНЕ – ПРЕРАЖДАШ СЕ ОТНОВО НА ЗЕМЯТА В ДРУГО ТЯЛО.
3. ВЪЗКРЕСЕНИЕ ПРИ ВТОРОТО ПРИШЕСТВИЕ.

Библията е книга за живота, но тя ни говори и за смъртта.

ИСТИНАТА ЗА СМЪРТТА СПОРЕД БИБЛИЯТА

ЗА ДА РАЗБЕРЕМ ИСТИНАТА ЗА СМЪРТТА, ТРЯБВА ДА РАЗГЛЕДАМЕ КАК БЕШЕ СЪТВОРЕН ЧОВЕКА:

“И Господ създаде човека от пръст из земята и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание… и човекът СТАНА - жива душа.” Битие 2:7

Човекът стана жива душа! Еврейската дума за Душа във, оригиналния текст е - (Нефеш) = (Живот = Жив човек) Душа, в контекста на Библията означава Жив човек – Личността.
Забележете, че човека не получи Душа? А стана жива душа!
След като Божият Дух се съедини с мъртвото тяло; Духът на Бога оживотворява тялото, от този процес се ражда: Душата!
Човека стана жива Душа = Жив човек = Съзнание = Личност!

Пръст /елементите на земята/ + жизнено дихание /Божия Дух/ = жива душа /жив човек – личност, аз/

СМЪРТТА Е АНТИПОД - (Противоположност) НА СЪТВОРЕНИЕТО.

“И се върне пръстта в земята както е била и духът се върне при Бога, Който го е дал.” Еклисиаст 12:7

Какво става с душата - живия човек? Живота свършва - душата спира да съществува!

ДУМАТА “ДУХ” ИДВА ОТ ЕВРЕЙСКАТА -“РУАХ” КОЕТО ЗНАЧИ - ЖИЗНЕНО ДИХАНИЕ

пръст + Дух = жива душа = жив човек = личността = аз
елементите на земята – жизнено дихание= мъртво тяло

СМЪРТТА Е РЕЗУЛТАТ ОТ ГРЕХОПАДЕНИЕТО:

“Затова, както чрез един човек грехът влезе в света и чрез греха смъртта и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха.” Римляни 5:12
“Защото заплатата на греха е смърт...” Римляни 6:23

НЕ Е ПО ВОЛЯТА НА БОГ, ДА УМИРАТ ХОРА:

“Благоволя ли Аз в смъртта на нечестивия? казва Господ Иеова, а не по-добре да се обърне от пътя си и дa живее? ...Понеже Аз не благоволя в смъртта на оня, който умира, казва Господ Иеова; затова върнете се и живейте.” Езекил 18:23,32

СЪСТОЯНИЕТО НА МЪРТВИТЕ ИСУС ПРЕДСТАВЯ СМЪРТТА КАТО СЪН:

“Нашият приятел Лазар заспа, но Аз отивам да го събудя.” Йоан 11:11
“Господи, ако е заспал, ще оздравее. Но Исус бе говорил за смъртта му, а те мислеха, че говори за почивка в сън. Тогава Исус им рече ясно: Лазар умря.” Йоан 11:12-14
“Господи, да беше Ти тука, не щеше да умре брат ми…” Йоан 11:21
“…Брат ти ще възкръсне…” Йоан 11:23
“…Зная, че ще възкръсне във възкресението на последния ден...” Йоан 11:24
“…Господи, смърди вече, защото е от четири дни в гроба…” Йоан 11:39

ИСУС КАЗВА, ЛАЗАРЕ ИЗЛЕЗ! НЕ КАЗВА ЛАЗАРЕ, СЛЕЗ ОТ НЕБЕТО!

ДАВИД КАЗВА ЧЕ, СМЪРТТА Е СЪН:

“А аз ще видя лицето Ти в правда; когато се събудя ще се наситя на изгледа Ти.” Псалм 17:15
“Когато се навършат дните ти и заспиш с бащите си” II Царе 7:12

МЪРТВИТЕ НЕ ЗНАЯТ НИЩО:

“Защото живите поне знаят, че ще умрат. Но мъртвите не знаят нищо, нито вече придобиват, понеже споменът за тях е забравен. Още и любовта им и омразата им и завистта им са вече изгубени, нито ще имат вече някога дял в нещо що става под слънцето.” Еклесиаст 9:5,6

НЯМАТ РАЗУМ:

“Всичко що намери ръката ти да прави според силата ти, направи го. Защото няма ни работа, ни замисъл, ни знание, ни мъдрост в гроба гдето отиваш.” Еклесиаст 9:10

“Защо не умрях при раждането си, и не издъхнах щом излязох от утробата? Защото сега щях да лежа, и да Почивам: щях да Спя“ Йов 3:11-13

МЪРТВИТЕ ПРОСТО СПЯТ:

“Не уповавайте на князе, нито на човешки син, в когото няма помощ. Излиза ли духът му, той се връща в земята си. В тоя същий ден загиват намеренията му.” Псалом 146:3,4

МЪРТВИТЕ НЕ ОБЩУВАТ:

“А той рече: Докато детето беше още живо, постих и плаках, защото си рекох: Кой знае? Може Бог да ми покаже милост и детето да остане живо. Но сега то умря. Защо да постя? Мога ли да го върна назад? Аз ще ида при него, а то няма да се върне при мене.” 2 Царе 12: 22,23

“Както облакът се разпръсва и изчезва, Така и слизащият в гроба няма да възлезе пак. Няма да се върне вече у дома си. И мястото му няма да го познае вече.” Йов 7: 9,10
“Защото, като се изминат малко години, аз ще отида на път от където няма да се върна.” Йов 16:22

Много Християни разискват по въпроса за ада; някои казват, че след смъртта, душата веднага отива в Рая, или в Ада. Като, цитират текстове от Писанието, напълно извадени от техния-Контекст и значение. “Да предположим, че праведните след, смъртта си, са отишли в Рая; Те вече живеят в един идеален свят, радват се на Вечния живот, и хвалят Бога. И в един, момент Бог им каже, хайде сега да върна пак на земята във телата ви, и наново да ви възкреся”Има ли някакъв смисъл?

Библията ни казва съвсем друго нещо; Святия Дух, говори чрез Давид:

“Мъртвите на хвалят Господа; нито онези които слизат в мястото на мълчанието.” Псалми 115:17

Ап.Петър ни казва, че 1000 години след смъртта на Давид, той още е в Гроба! Този Божии човек, още не е Възкресен:

“Братя, мога да ви кажа уверено за патриарха Давид, че и умря, и бе погребан, и гробът му е при нас до този ден”.
“Защото Давид, не се е Възнесъл на Небесата.” Деяния 2:29,34

“Така човек, ляга и не става вече; докато Небесата не, преминат, те няма да се събудят и няма да станат от съня си.” Йов 14:12

В Лука 14:14, Исус казва кога ще бъде отплатено на всеки:
“..ще ти бъде отплатено, при Възкресението на праведните.”

В Библията има още доста текстове, които говорят еднозначно, че след като човек умре, той не съществува никъде; той не знае нищо, няма замисъл, до Възкресението! Твърдения, че душата се отделя от тялото, и отива без тяло, някъде, било то в Рая, или на мъки в Ада, не са Библейски!
Унищожението на нечестивите, ще бъде в (пъкъла) Огненото Езеро, в края на този Свят. Там хората ще бъдат, с души и с тела, но ще бъдат унищожени завинаги. И в пъкъла, и в Рая,

Възкресените ще имат тела:

“Защото зная, че е жив Изкупителят ми; и че в последното време ще застане на земята; и като изтлее след кожата ми и това тяло, пак в Плътта си ще видя Бога.” Йов 19:18-19

“..защото е по-добре за теб да погине една от частите ти, а не, цялото ти тяло да бъде хвърлено в пъкъла.” Матей 5:29

ОТКЪДЕ ИДВА ИДЕЯТА ЗА БЕЗСМЪРТИЕТО НА ДУШАТА ?

УЧЕНИЕТО ЗА БЕЗСМЪРТИЕТО НА ЧОВЕШКАТА ДУША ВОДИ СВОЕТО НАЧАЛО, ОТ ПЪРВАТА ЛЪЖА ИЗКАЗАНА НА ТАЗИ ЗЕМЯ:

“А змията рече на жената: “Никак няма да умрете.” Битие 3:4

БОЖИЕТО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ БЕШЕ:

“И Господ Бог заповяда на човека, казвайки: От всяко дърво в градината свободно да ядеш; но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш.” Битие 2:16,17

“… душата, която е съгрешила, тя ще умре.” Езекил 18:4

В Библията понятието “душа” се споменава 1600 пъти, но никъде не е употребено словосъчетание “безсмъртна душа”.

ЕДИНСТВЕНО БОГ Е БЕЗСМЪРТЕН!

“Господ на господствуващите, Който единствен притежава безсмъртие, обитавайки в непристъпна светлина; Когото никой човек не е видял, нито може да види; Комуто да бъде чест и вечна сила. Амин." 1 Тимотей 6:16

“Езическите доктрини за безсмъртие на душата се промъкнали през задната врата на църквата.” Уйлям Гладстон

“В много от случаите източният спиритизъм е този, който е прокарал в християнството идеята за безсмъртието на душата“ Контактуване с други светове” - стр.14

ЕЗОТЕРИЧНИТЕ УЧЕНИЯ ТВЪРДЯТ, ЧЕ ДУШАТА СЕ ОТДЕЛЯ ОТ ТЯЛОТО.

Древните египтяни вярвали в доктрината за безсмъртието на душата.

БИБЛИЯТА ОБАЧЕ НИ КАЗВА ДРУГО:

“Иде час, когато всички, които са в гробовете ще чуят гласа Му, и ще излязат...” Йоан 5:28,29

ТРУДЕН БИБЛЕЙСКИ ТЕКСТ!

“И един от обесените злодейци Го хулеше, казвайки: Нали си Ти Христос? Избави Себе Си и нас! А другият в отговор го смъмра, като каза: Ни от Бога ли се не боиш ти, който си под същото осъждение? И ние справедливо сме осъдени , защото получаваме заслуженото от това, което сме сторили, а Този не е сторил нищо лошо...” Лука 23:39-41
“...И каза: Господи Исусе, спомни си за мене, когато дойдеш в царството Си...” Лука 23:42

“...И Исус му рече: Истина ти казвам, днес ще бъдеш с Мене в рая.” Лука 23:43

Възможно ли е още същият ден да бъдат в Рая ?

Исус не се възнесе на небето в деня на смъртта си на кръста?!

Разбойника имаше много правилна Теология:

“...когато дойдеш в царството Си.” Лука 23:42

Самият Исус не отиде в Рая, през този ден:

“Каза и Исус: Не се допирай до Мене, защото още не съм се възнесъл при Отца; но иди при братятя Ми и кажи им: Възнасям се при Моя Отец и при вашия Отец, при Моя Бог и при вашия Бог.” Йоан 20:17

РАЗБОЙНИКА НЕ УМРЯ В СЪЩИЯТ ДЕН!

“И понеже беше Приготвителният ден, то, за да не останат телата на кръста в съботата, защото оная събота беше голям ден, юдеите помолиха Пилата да им се пребият пищялите и да ги дигнат оттам. Затова дойдоха войниците и пребиха пищялите на единия и на другия, които бяха разпнати с Исуса . Но когато дойдоха при Исуса и Го видяха вече умрял не Му пребиха пищялите." Йоан 19:30-34

ПРОБЛЕМА НА ТОЗИ ТЕКСТ, Е В ПУНКТОАЦИЯТА ?!

При написване на Библията не е била ползвана пунктоация. Тя е добавена от църквата през средните векове.

ПРАВИЛНАТА ПУНКТОАЦИЯ НА ТЕКСТА Е:

“И Исус му рече: Истина ти казвам днес, ще бъдеш с Мене в рая.” Лука 23:43

ДНЕС,.. СЕГА ТИ КАЗВАМ ТАЗИ ИСТИНА.. ЩЕ БЪДЕШ С МЕН В РАЯ !


НАШАТА НАДЕЖДАТА В СМЪРТТА:

“Но сега Христос е бил възкресен, първият плод на починалите. Понеже, както чрез човека дойде смъртта, така чрез човека дойде възкресението на мъртвите. Защото, както в Адама всички умират, така и в Христа всички ще оживеят. Но всеки на своя ред; Христос първият плод, после при пришествието на Христа, тия, които са Негови." Коринтяни 15:20-23

“А не желаем, братя, да останете в неизвестност за ония, които умират, за да не скърбите както другите, които нямат надежда. Защото, ако вярваме, че Исус умря и възкръсна, така и починалите в Исуса, Бог ще приведе заедно с Него.” 1 Солунци 4:13,14

“Понеже Сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на архангел, и при Божия тръба и мъртвите в Христа ще възкръснат по-напред.” 1 Солунци 4:16

“Всички ще се изменим, в една минута, в миг на око, при последната тръба, защото тя ще затръби и мъртвите ще възкръснат нетленни...и това смъртното ще се облече в безсмъртие.” 1 Коринтяни 15:51-53

“Той ще обърше всяка сълза от очите им и смърт не ще има вече; нито ще има вече жалеене, ни плач, ни болка; първото премина.” Откровение 21:4

“Аз дойдох, за да имат Живот, и да го имат изобилно” Йоан 10:10


И СМЪРТ НЕ ЩЕ ИМА ВЕЧЕ !!! АМИН.

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |