ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Източникът на злото, или:, Кой е Творецът на Всемира? (продължение)

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Мир вам!

Явно не приключихме докрай с въпроса, затова пускам продължение с част от мнението си от първата тема, пък вие кажете:

"... лично аз мисля, че е абсурдно донякъде самото словосъчетание "Всемирен Творец"... Не твърдя, че няма Бог Творец на нашия свят, има. Както си е писано, и не само в библията впрочем. Всички митове и легенди на народите, всички религии всъщност са отглас от този факт - че светът ни, на тази планета, ние самите и всичко по нея, е творение. Така. Обаче, Всемирът е нещо друго. Той в същината си е безкраен. И не само. Той е пълен с живот, навсякъде, в най-различни и невероятни форми, светове, цивилизации, безкрайни като численост. Без значение дали някои хора вярват в това. То самият ни разум, ограниченият ни ум отказва, не може да осмисли самата същност на тази безкрайност, и на Живота, и на Всемира. От същата гледна точка е абсолютен оксиморон, безсмислица е да се твърди, че някъде там, в центъра на Всемира (безкрайността има ли център?) и безпределния живот се намира някакво Свръхсъщество, наричано от масоните примерно Архитект на Вселената, което онлайн контролира, ръководи и направлява всичко и всички. Няма такова нещо. Няма такъв Свръхцентър и свръхвласт. Дори в нашата галактика или вселена, а повярвай, те са само малка частица от невероятната всемирна Безкрайност, на самия Живот. Та, да се твърди, че безкрайността, която е без начало и край, е сътворена, най-малкото е нелепо. Което няма начало и край не може да се сътворява. То просто си съществува, вечно. Такъв е Животът във Всемира, безкраен и вечен, безкрайно разнообразен и неунищожим. В детайлите обаче, като отделни светове, има една цикличност, на която се крепи тази всемирна безкрайност. Тя важи и за нашия свят и планета. На тази буца кал някога е привнесен живот отнякъде, няма значение откъде, дошли са едни същества (Елохим е в мн. ч. в библията, знаеш), изградили са си един свят, наистина са пресъздали и модифицирали част от него като свое средство и хранителна среда (това сме ние, смъртните, флората и фауната, и т. н.), и периодично цялата тая система се рестартира: "Свърши се!", и: "Ето, творя всичко ново!", после пак, и пак, и пак... наречено в библията вечен живот. Тоест, в локален план можем да приемем, че има нещо като сътворяване, по-скоро възраждане, вмешателство и възобновяване на старото с ново, за да продължи живота, както е в природата, огледало на Божествения свят. И, ако някой мисли, че си фантазирам - за тези небесни същества, донесли живота тук, на Земята, и обновяващи го многократно, за да живеят вечно, като богове, нека се замисли върху думите на Исус: "О, несмислени, вие сте от долните, а Аз съм от ГОРНИТЕ... ". И не само върху тях. Също върху тези, че Бог всъщност е Дух, а Синът е Началото, и Края, и Времето, и Живота, и т. н. Проблемът е, че едни лукави човеци, в опитите си да се наместят на Христовото Седалище и Трона Божий, като чада на лукавия, съвсем погрешно са интерпретирали не само думите на Христос, но въобще и целия смисъл на библията. А и на всички религии. Оттам идват заблудите, страха, отчаянието, неверието, злото и всичкото нечестие по Земята. Защото тези, които претендират да са посредници между Бога, Сина и човека, извратиха Словото и писанията, за гнусна печалба, власт, облаги, и т. н. Не съдя никого, аз също съм грешник, само констатирам факта. Същите, чрез глупостта и наивността, а и користолюбието на други човеци, са ни представили образа на Бога и Сина по начин, че да ни отвратят даже от него, до такава степен са подменили истината за вярата, и не само. За да могат те и чадата им да са като богове на земята. Но това Бог не обеща. Друг го обеща, четем в самата библия. Както и да е. Мисълта ми е, че писаното в библията е самата истина, просто ни е представена и тълкувана погрешно, в голямата си част. И е използвана за чисто човешки користолюбиви цели и властови амбиции. Което не значи, че Христос не е Господ-ар на нашия свят, че не е Творец като част от Небесния свят, който ни е възпроизвел тук и продължава да ни обгрижва, за да сме живи, като Източник на живота и продължаването му вечно, както е обещал. Но бог като брадат старец някъде там на небето, който дърпа конците на всичко и всички - няма такова нещо! Бог е Дух, Той е дух в самите нас, във всеки, само трябва да повярваме и да се обърнем смело навътре към себе си, за да Го открием. Знаеш думите на Исус за божието царство - че то в нас е, да не го търсим другаде. Всеки от нас, като образ на Всевишния, е един отделен свят, една малка вселена, свързана чрез този Дух в нас с безграничното съвършенство на небесния свят. Трябва само малко вяра, и можем да открием този необятен небесен свят в самите себе си. В този смисъл, самите ние сме богове. Пише го и в писанията, факт. Осъзнавайки всичко това, и колко още, да се обръщаме и търсим Бога в някакъв субективен чисто племенен образ, дамгосан от чисто човешки желания, разбирания и цели, това само може да ни отдалечи от истината за Твореца, вярата и живота. Така мисля, а не че мразя евреите, или който и да било друг, както първосигнално ме обвиняват някои. Но не обичам измамниците, лукавите и хитреците, признавам. Което е различно. Монополизирането на Небесния, на Живия Бог, е не само погрешно и опасно, то може да доведе тези, които го правят само до едно единствено нещо - деструкция, бунт, омраза, насилие, нечестие, зло и смърт. По това да припомня и едни други думи на Спасителя: Какво го ползва човек, ако спечели целия свят, а загуби душата, живота си? Наистина, какво. В същия аспект смятам, че самите евреи днес, а и след Голгота въобще, са жертва на своя собствен елит и Синедрион, Съвет на старейшините, или както там го наричат. Защото поеха по грешния път - чрез парите си да опитват да спечелят власт над всички хора и народи. С лукавство, конспирации, заговори, манипулации и лъжи...Както те разбират обещаното в писанията. Е, точно за тях се изпълняват и ще се изпълнят горните слова на Исус - те спечелиха целия свят, но какво от това? Какво ни ползва то, след като сме смъртни?! А победата над смъртта и вечния живот са само от Бога чрез Сина. В което аз безрезервно вярвам, каквито и съмнения и терзания, и колебания иначе да имам."

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |