ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Смисъла на Новата кръпка

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Смисъла на Новата кръпка Empty Смисъла на Новата кръпка Пон Юли 09, 2012 9:52 am

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Да разбирам те прекрасно Никодиме , но в думите нова кръпка на стар плат , трябва внимателно да вникнем , какъв е смисълът който се влага от хората , защото много хора заличават напълно старият завет , като остарял , ненужен , неефективен, жесток и потискащ . Едва ли не Бог е надянал хомот , който маха чрез Христос .

Само че в случая хомота който маха Бог не е закона , а греха вменяван , чрез закона .


Ако трябваше да дам някакво определение за религията бих я определил , като показна ритуалност . Или това е външно да изразяваш нещо , като ти самият си твърде далеч от същността и целта на самото нещо .
Това е да приемаш символиката , а да отхвърляш същността на онова което символизира .
Това правеха духовните водачи в Израел наричащи себе си законоучители , именно затова Христос ги изобличи , че не разбират писанията . Те служеха на символа но не и на онова което символизира и не разбираха кое е по важно да се прави .



Матей 23:17 Безумни и слепи! Че кое е по-голямо, златото ли или храмът, който е осветил златото?

Матей 23:19 Безумни и слепи! Че кое е по-голямо - дарът ли или олтарът, който освещава дара?


Матей 23:5 А вършат всичките си дела, за да ги виждат хората; защото разширяват филактериите си и правят големи полите на дрехите си,

Лука 20:47 които изпояждат домовете на вдовиците и за показ принасят дълги молитви. Те ще получат по-голямо осъждане


Матей 23:23 Горко на вас, книжници и фарисеи, лицемери! Защото давате десятък от джоджена, копъра и кимиона, а сте пренебрегнали по-важните неща на закона - правосъдието, милостта и верността, но тези трябваше да правите, а онези да не пренебрегвате.



По същият начин стоят нещата и със обрязването и Павел добре го обяснява .



25. Понеже обрязването наистина ползва, ако изпълняваш закона; но ако си нарушител на закона, тогава твоето обрязване става необрязване.
26. И така, ако необрязаният пази наредбите на закона, няма ли неговото необрязване да му се вмени за обрязване?
27. И онзи, който остане в природното си състояние необрязан, но пак изпълнява закона, няма ли да осъди тебе, който имаш писан закон и обрязване, но си потъпкал закона?
Римляни 2



По същият начин стоят нещата и със закона .



17.Но ако ти се наричаш юдеин и се облягаш на закон, и се хвалиш с Бога,
18. и знаеш Неговата воля, и изпитваш различните мнения и отбираш най-доброто, понеже се учиш от закона,
19. и си уверен в себе си, че си водач на слепите, светлина на тези, които са в тъмнина,
20. наставник на простите, учител на невръстните, понеже имаш в закона олицетворение на знанието и на истината,
21. тогава ти, който учиш другите, учиш ли себе си? Ти, който проповядваш да не крадат, крадеш ли?
22. Ти, който казваш да не прелюбодействат, прелюбодействаш ли? Ти, който се отвращаваш от идолите, светотатстваш ли?
23. Ти, който се хвалиш със закона, опозоряваш ли Бога, като потъпкваш закона?
24. Питам това, защото според както е писано, поради вас се хули Божието име между езичниците.
(Рмляни2)

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |