ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Роби и Робовладелци

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Роби и Робовладелци Empty Роби и Робовладелци Съб Юли 28, 2012 9:49 am

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Дълго време се чудех как да започна тази публикация в която бих искал да засегна няколко много болезнени въпроса относно икономическият геноцид и съвременното робовладелство. Може би доста от вас ще се изненадат от заглавието на темата , тъй като 21 век е увенчан с един куп лозунги за справедливост , демокрация , равенство и хуманност . Много от днешните политически лидери се бият в гърдите с постиженията си , относно създаването на едно демократично , хуманно икономически стабилно общество в което цари мир , ред и справедливост. И на външен вид всичко изглежда , като че ли е така .

- Дали наистина е така обаче ? Дали всичко което ни се натрапва като някакви постижения са реални факти или пак всичко е една добре прикрита илюзия?

В България илюзиите са нещо обичайно , и българинът няма кой знае какъв избор пред себе си , за да организира добре живота си и да живее един що годе нормален живот . Даже понякога си мисля , че в характера на българина се наблюдава една лека нотка на мазохизъм , понеже с времето болката е станала естествена спътница в живота на обикновеният българин и когато тая болка изчезне , той не се чувства комфортно .

От както се помня , българина все гледа навън през прозореца и с насълзени очи проклина държавата в която се е родил . Държава която за едни е мащеха , а за други щедра и грижовна майка . По време на комунизма имаше нощна филмова рубрика ,,Студио Х '' , там даваха само криминални филми и филми за мафията , тая рубрика изпразваше улиците и всеки бързаше да се прибере да гледа филма който се пускаше късно вечерта . В тия филми имаше малко еротика , малко насилие и за обикновеният българин , чиято глава гъмжеше от оръдията на втората световна и руските катюши ,беше като малък празник .

Много от героите във филмите се бяха превърнали във идоли на съвременното общество . Много от българите подражаваха и по облекло и по манталитет на безскрупулните и смели герой , който с един откос на автомата убиваха двадесетина души от лошите .Българинът беше жаден за справедливост , защото тя липсваше в реалният живот , затова си я вземаше от филмите на ,, Студио Х''

Комунизмът не предлагаше много развлечения , нито даваше на човек поле за изява , понеже всичко което стигаше до обикновеният българин минаваше през ситото на партията , чиято мрежа беше от най ситните . От падналите по едри трошици успяваха да се облажат само избраните , които всички останали наблюдаваха със завист и недоумение , защо за тях може пък за други не .

Комунизмът обаче предлагаше други екстри като : работа , сигурност , медицинско и стоматологично обслужване , безплатно училище, транспорт , почивка в Несебър и т.н . Животът беше по елементарен , но за сметка на това имаше от всичко по малко.

С навлизането на демокрацията се отприщи една огромна вълна от негодувание , болка , страсти и вяра в по добър живот . Тая вълна помете всичко по пътя си . Бяха забравени всички екстри на комунизма , българина искаше отмъщение . Българина искаше по добър живот . Българина искаше да бъде Борсалино,Гойко Митич , Кристникът , Професионалистът , един от семейство Гулденбургови и всички ония красиви герои от ,, Студио Х '' и западните филми , прожектирани по късните часове . Демокрацията беше настанена успешно в сърцата на младите българи и малка част от по старите десиденти на комунистическият режим . Възрастните баби и дядовци къде от страх , къде от вярност не измениха на партията майка , макар тя да беше в предсмъртна агония те скачаха с малкото им останали силици по площадите.

Едно нещо обаче българина не можа да схване , че партията беше в болки , но не в предсмъртни , а в родилни . В утробата си тя носеше едно малко уродливо отроче наречено мафия или за тези който не знаят , организирана престъпност .
И така в почти във всяка държава си има мафия , а в България мафията е държава .
Но , що за мафия е българската ?
Италианските донове и Коза Ностра могат само да си мечтаят за тази почти неограничена власт която има Българската мафия ,защото цял народ е впрегнат да работи за щастието на малцина безскрупулни , продажни мошеници , които за пари биха продали и майките и децата си .

Но такова е положението в страната на илюзиите , щем или не щем менюто на заведението е такова . Така нашите български донове , от редовният контингент на Българската Народна Милиция , дребни кокошкари и отчаяни крадци , днес вече са заможни и уважавани бюрократи с партийна принадлежност и няколко висши образования , завършени незнайно кога и незнайно къде .

Днес всеки един от по възрастните българи , говори за миналото и за комунизма . Как хляба е бил 0.30 , млякото 0.24 , месото 3.20 . Как всяка година ходихме на море , как заводите и предприятията работиха с пълен капацитет и хората вземаха що годе добри заплати . Хората говорят още как са купили апартаменти , построили къщи и децата са ходили спокойно на училище . Как е нямало убийства ,наркотици и братя Галеви .Как болниците лекуваха всеки който има нужда .
Тежка носталгия по отминалото време .


Демокрацията ни завари със смъкнати гащи . Не бяхме подготвени , нито знаехме какво се случва , нито някой ни даваше някакво разумно обяснение . Българина закърмен със страх от партията , не смееше да пита нищо , нито се интересуваше от политика . Хората бяха политически неграмотни и обладани от страховития демон на комунизма . Нещата се случваха мълниеносно бързо и събития следваха едно след друго .Българските партийни величия замисляха най големият удар от съществуването на света до сега . Те решиха да ограбят държавата и го направиха .

То не бяха пирамиди , фараони ,приватизации , реституции , рекети , търговия с ценни книжа изкупени буквално без пари и ред други взевъзможни банкови спекулации и спекулации със служебна власт . То не бяха девалвации , инфлации , бюрокрации и манипулации . За една година българина научи всички възможни , сложни икономически термини .

Половината работоспособно население беше безработно . Цените в магазините растяха главоломно . Частните собственици които имаха някой лев настрана бяха притиснати от СИК , ВИС , 777 , и още една сюрия рекетьорски фирми , създадени от старите - нови партиини величия .Пенсионните фондове бяха източени и пенсионерите бяха оставени на произвола на съдбата .

За младите българи има два варианта или да останат в България или да я напуснат , ако успеят . Болшинството семейства осъмват и замръкват с кавги и разправии поради безпаричие . Гладът , безработицата и мизерията присъстват във всяко семейство . Работа няма и няма иначе правителствата отчитат и отчитат все нещо добро и позитивно .Кучетата си лаят кервана си върви , а българинът все е без пари .

Когато видят , че напрежението расте , господа политиците си имат изкупителна жертва - циганите . Циганите вземат помощи , циганите раждат деца и бавно присвояват държавата . Циганите са неграмотни и са престъпници . Циганите са виновни за положението на държавата .
И номера в повечето случай минава , понеже българите и циганите открай време се недолюбват и номера с измиването на ръцете открай време върши работа .

Мизерията обаче не подбира хората по етноси за нея няма цигани и българи , днес в България има роби и свободни . Робите вършат най мръсната и нечовешка работа , която никой уважаващ себе си европейски гражданин не би захванал , а свободните си сменят мерцедесите като носни кърпи .

Ако днес ви кажат , че няма робство не им вярвайте в България всичко е възможно . Имаш ли пистолет и партийна принадлежност можеш да направиш чудеса .

Днес не Америка е страната на неограничените възможности , а България . Тук на черният пазар можеш да намериш всичко , от роби на труда , бели робини и пеленачета до най скъпата дрога и оръжие.


И ТОВА ВЕЧЕ АКО НЕ Е ДЕМОКРАЦИЯ !































https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |